Rolety materiałowe

Rolety materiałowe ze względu na bogatą ofertę barw, wzorów oraz systemów dają prawie nieograniczone możliwości dekoracji okien jak i przestrzeni wokół nich. Tkaniny wykorzystywane na rolety materiałowe jak również rolety dzień-noc wykonane są w specjalnej technologii zapobiegającej płowieniu tkaniny na słońcu, zapewniając jednocześnie odpowiednią osłonę przed światłem jak i niepożądanym wzrokiem sąsiada. Odpowiednio dobrany materiał nie tylko ochroni nas przed promieniami słońca ale również pozwoli stworzyć własny niepowtarzalny nastrój. Oprócz tkanin ważnym elementem rolet są także rozwiązania techniczne pozwalające na dostosowanie praktycznego zastosowania rolety do własnych potrzeb. Obecnie mamy możliwość montażu rolet nie tylko do ściany ale także na poszczególne skrzydła okna. Możemy dodawać prowadzenia boczne w postaci żyłki lub prowadnic. Stosować osłony wałka (kasety) stałe jak i wymienne. Rolety materiałowe możemy montować na wkręty lub w sposób bezinwazyjny nawet do okien z zamontowanymi wywietrznikami. Cała ta różnorodność barw i rozwiązań rolety materiałowej sprowadza się do zaspokojenia potrzeb i oczekiwań jej właściciela.

Rolety materiałowe Mini - na okienne

Rolety materiałowe mini (roletki materiałowe) cechuje niska cena oraz prostota instalacji. Podstawowym elementami Rolety Mini jest materiał nawinięty na rurkę oraz samoblokujący mechanizm sterowany koralikami.

Dzięki prostocie wykonania mamy do wyboru dwa rodzaje montażu rolet.

Standardowy model montażu polegający na przykręceniu rolety do listwy przy szybowej wkrętami lub montaż bezinwazyjny, który polega na zawieszeniu jej na skrzydle okiennym za pomocą specjalnych wieszaków.

Dzięki zastosowaniu prowadzenia żyłkowego lub prowadnic przestrzennych materiał nie odstaje od okna w momencie jego otwierania, zamykania czy też uchylania.

Nadmienić trzeba że ze względów użytkowych Roleta materiałowa Mini z prowadnicami przestrzennymi jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem wśród systemów rolet materiałowych.

Osprzęt dostępny w dwóch kolorach: białym i brązowym.
Istnieje możliwość stosowania tkanin do rolety dzień i noc.

Zalety
 • niska cena
 • możliwość montażu inwazyjnego i bezinwazyjnego
 • możliwość zamiany kierunku sterowania bez konieczności wymiany części
 • bogaty asortyment części pomocniczych tj: wieszaki, prowadzenie żyłkowe, prowadnice przestrzenne.
Wady
 • niewielkie gabaryty rolet mini ze względu na zastosowany system nośny i napędowy,
 • maksymalna szerokość objęta gwarancją to 140 cm dla wybranych materiałów,
 • maksymalna wysokość z możliwością zwinięcia całego materiału to 240 cm dla wybranych materiałów. W niektórych materiałach typu mata tylko do 120 cm wysokości.

Rolety materiałowe wielkogabarytowe - na ścienne

Podobnie jak Rolety Mini, rolety wielkogabarytowe -rolety naścienne cechuje prostota wykonania i nieskomplikowany sposób montażu. Jednak użyty w tym systemie system nośny czyli, rury nawojowe 25, 32 a nawet 45 mm z odpowiednimi mechanizmami pozwalają na wykonanie rolet o dużych gabarytach nawet do 3 metrów szerokości jak i do 5 metrów wysokości dzięki czemu mamy możliwość zasłaniania całych okien lub witryn, jednak ze względów technologicznych rolety dzień-noc wykonujemy do 2 metrów szerokości.

Zastosowane wieszaki montażowe pozwalają na montaż do ściany jak i do sufitu lub glifu. Dodatkowo ze względu na rozmiary w roletach naściennych bardzo efektownie prezentują się własne nadruki, wykonane na podstawie powierzonych lub wskazanych zdjęć.

Osprzęt dostępny kolorach; biały.
Możliwośc zastosowania osłony - pół kasety.

Zalety
 • najniższy na rynku koszt zasłonięcia całego okna.
 • możliwość zamiany kierunku sterowania bez konieczności wymiany części
 • możliwość wykonania dużych gabarytowo rolet
 • efektowny wygląd dzięki własnym inspiracjom - foto rolety.
Wady
 • niejednokrotnie brak możliwości wykorzystania całej przestrzeni na parapetach ze względu na obszar roboczy rolety
 • otwieralność okien ograniczona obszarem roboczym rolety – pełne otwarcie okien tylko po całkowitym podniesieniu rolety.

Rolety materiałowe w kasecie z prowadnicą płaską

Zastosowana osłona – kaseta pozwala na schowanie wałka z materiałem oraz elementów montażowych, dzięki czemu uzyskujemy estetyczny efekt tak jakby roleta stanowiła całość wraz z oknem. Zastosowane prowadnice przyklejone na całej wysokości rolety maskują boczne prześwity światła, prowadzą materiał oraz utrzymują go przy oknie.

Montaż rolet w kasecie z prowadnicą płaską odbywa się poprzez przykręcenie rolety do elementu wymiennego okna jakim są listwy szklące. Zastosowany system montażu pomimo tego, że jest systemem inwazyjnym przeprowadzony w odpowiedni sposób nie powoduje uszkodzenia skrzydła okiennego a co za tym idzie utraty praw gwarancyjnych.

Na życzenie klienta przeprowadzamy konsultacje techniczne dotyczące montażu z producentem okien.

Oferowane przez nas kasety i prowadnice do rolet dostępne są w kolorach: białym, brązowym, antracyt, jasny dąb, ciemny dąb, orzech.
Istnieje możliwośc stosowania tkanin dla rolety dzień - noc w kasecie.

Zalety
 • Minimalizacja bocznych prześwitów światła.
 • Prowadnica płaska posiada zaledwie 1,5 mm grubości, co sprawia, że wkomponowuje się ona w okno pozostawiając miłe wrażenie estetyczne.
 • Tkanina zawsze przylega do okna nawet podczas jego otwierania i zamykania a nawet kiedy jest ono w pozycji uchylnej.
Wady
 • Prowadnica i kaseta w pewnym stopniu zmniejszają światło szyby.
 • Utrudniony dostęp przy myciu okien.

Rolety materiałowe w kasecie z prowadnicą przestrzenną (U)

Różnica pomiędzy systemem rolet z prowadnicą płaską a rozwiązaniem z prowadnicą przestrzenną polega na tym, że cały materiał wraz z wałkiem schowany jest w kasecie (w roletach z kasetą z prowadnicami płaskimi rolka materiału wystaje z tyłu kasety wykorzystując przestrzeń we wnęce przy szybowej) dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość zamontowania rolety w dowolnym miejscu skrzydła okiennego poprzez jej przyklejenie, zaś materiał wzdłuż szyby przesuwa się w listwach o kształcie litery U mocowanych za pomocą taśmy dwustronnej do listwy przy szybowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu tkanina nie ma styczności z szybą i nie występuje ryzyko jego zawilgocenia w chwili kiedy woda skrapla się na oknie. Prowadnice przestrzenne nie ograniczają ilości światła jaka wpada do pomieszczenia.

Rolety w kasecie z prowadzeniem przestrzennym można montować na dwa sposoby: klasyczny przykręcany na wkręty lub bezinwazyjny w którym wykorzystuje się jedynie taśmę piankową dwustronnie przylepną i do kasety i do prowadnic. Dodatkową zaletą tych rolet jest możliwość zastosowania rury nawojowej 25 mm i uzyskanie rolet o szerokości nawet do 2 m szerokości.

System rolet w kasecie z prowadnicą przestrzenną dostępny jest w kolorach: biały, brązowy.
Istnieje możliwość stosowania materiałów dla rolety dzień i noc.

Zalety
 • Łatwy dostęp do szyby przy myciu okien.
 • Prowadnica nie zasłania szyby więc nie ma wpływu na ilość światła wpadającego pomieszczeniach.
 • Montaż bezinwazyjny na taśmę dwustronną samoprzylepną.
 • Możliwość wykonania rolet o większych szerokościach do 2 m szerokości oraz możliwość zasłonięcia drzwi balkonowych jedną roletą z pominięciem belki dzielącej.
Wady
 • Listwa ma grubość około 1,5cm co sprawia, że widocznie odznacza się na oknie.
 • Wyższa cena w stosunku do kasety z prowadnicami płaskimi.